Sort by

lucía has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Secret

The Secret

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Barbie Diaries

The Barbie Diaries

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
1922

1922

2017
×
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Eli

Eli

2019
×
Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Edit this entry