sofi✨ has logged 47 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 3

Paddington 3

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Control

Control

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Agent Cody Banks 2: Destination London

Agent Cody Banks 2: Destination London

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry