sofi✨ has logged 47 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
White Fang

White Fang

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Postman

The Postman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Microbe and Gasoline

Microbe and Gasoline

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Eagle

The Eagle

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry