• Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Unsettling Scenes

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Pocket

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★

  • Nappily Ever After

    ★★

  • mid90s

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Believe In Dreams - Tiffany & Co. — Spring Campaign

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Overboard

    ★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • To the Bone

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½