Sort by

tabea has logged 12 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Manitou's Shoe

Manitou's Shoe

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Equals

Equals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Read the review Edit this entry  
08
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry