Erik has logged 117 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Head of State

Head of State

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Arsenio Hall: Smart and Classy

Arsenio Hall: Smart and Classy

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Late Night

Late Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Training Day

Training Day

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Funny People

Funny People

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Gary Gulman: The Great Depresh

Gary Gulman: The Great Depresh

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Panic Room

Panic Room

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Mister America

Mister America

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rambo III

Rambo III

1988
×
Read the review Edit this entry  
15
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Plus One

Plus One

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Long Shot

Long Shot

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Mike Epps: Only One Mike

Mike Epps: Only One Mike

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Rundown

The Rundown

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Baywatch

Baywatch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry