Erik has logged 127 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Descent

The Descent

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
9/21/21

9/21/21

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
Read the review Edit this entry  
02
Manhunter

Manhunter

1986
×
Read the review Edit this entry  
31
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Val

Val

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Protégé

The Protégé

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Together Together

Together Together

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Net

The Net

1995
×
Read the review Edit this entry  
16
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Ransom

Ransom

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Endorphin Port

Endorphin Port

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
Read the review Edit this entry  
26
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Read the review Edit this entry  
09
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Flightplan

Flightplan

2005
×
Read the review Edit this entry  
07
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry