RSS feed for Milky
  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • The Hunt

    ★★

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Turning

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

  • Dolittle

    ★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Countdown

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Jexi

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • El Coyote

    ★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Norm of the North: King Sized Adventure

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½