RSS feed for Mikey

Mikey has logged 47 entries for mystery films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Village

The Village

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry