RSS feed for Devon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
Edit this entry  
16
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super

Super

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Edit this entry  
11
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Resurrection of Jake the Snake

The Resurrection of Jake the Snake

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Buried

Buried

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry