RSS feed for Devon

Devon has rated 64 films released in the 1980s.

  • Stand by Me

    ★★★½

  • Bad Taste

    ★★★★★

  • Labyrinth

    ★★★½

  • Full Metal Jacket

    ★★★★½

  • The Elephant Man

    ★★★★★

  • Shotgun

    ★★★★

  • Clue

    ★★★★½

  • Cobra

    ★★★

  • Day of the Dead

    ★★★★★

  • The Goonies

    ★★★★★

  • The Return of the Living Dead

    ★★★★½

  • Brazil

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★★½

  • Christine

    ★★★½

  • The Meaning of Life

    ★★★★★

  • Creepshow

    ★★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★½

  • Time Bandits

    ★★★★½