RSS feed for Devon

Devon has rated 61 mystery films.

  • The Wailing

    ★★★★½

  • The Fugitive

    ★★★★★

  • House on Haunted Hill

    ★★★★½

  • Shutter

    ★★★½

  • The Visit

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Rear Window

    ★★★½

  • The Prestige

    ★★★★★

  • It

    ★★

  • Central Intelligence

    ★★

  • Scream 2

    ★★★½

  • Scream 3

    ★★