Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
09
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Edit this entry  
20
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Relic

Relic

2020
×
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
O Cemitério das Almas Perdidas

O Cemitério das Almas Perdidas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Adrift

Adrift

2017
×
Edit this entry  
20
A Lasanha Assassina

A Lasanha Assassina

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
O Saci

O Saci

2015
×
Edit this entry  
17
The Devil Lives Here

The Devil Lives Here

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
Edit this entry  
14
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Oblong Box

The Oblong Box

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
★★
Read the review Edit this entry