Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Eileen

Eileen

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Edit this entry  
29
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Edit this entry  
25
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★
Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hit Man

Hit Man

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Orlando, My Political Biography

Orlando, My Political Biography

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Foe

Foe

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fremont

Fremont

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Remembering Every Night

Remembering Every Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Typhoon Club

Typhoon Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Let's Meet at Walkerhill

Let's Meet at Walkerhill

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Aimless Bullet

Aimless Bullet

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★
Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Piaffe

Piaffe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Edit this entry  
24
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mutt

Mutt

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Contempt

Contempt

1963
×
Edit this entry  
18
Passages

Passages

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Afire

Afire

2023
×
★★½
Edit this entry  
13
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
The Tunnel to Summer, the Exit of Goodbyes

The Tunnel to Summer, the Exit of Goodbyes

2022
×
Edit this entry  
25
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
Edit this entry