RSS feed for Ellison
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Heavy Trip

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Bright

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • In the Fade

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Life

    ★½

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • Dave Made a Maze

    ★★★

  • The Discovery

    ★★

  • Spectral

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • 400 Days

    ½

  • Deathgasm

    ★★½

  • Fantastic Four

    ½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Circle

    ★★★

  • The Human Centipede 3 (Final Sequence)

    ★★

  • Kung Fury

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

  • Knock Knock

  • Exeter

  • Ex Machina

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Monsters: Dark Continent

    ★★★

  • ABCs of Death 2

    ★★

  • Tusk

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Sex Tape

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★½

  • The Canal

    ★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Avengers Confidential: Black Widow & Punisher

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • 300: Rise of an Empire

    ★½

  • Jailbait

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Marvel One-Shot: All Hail the King

  • Mega Shark vs. Mecha Shark

    ★★½

  • The Babadook

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★

  • 47 Ronin

    ★½

  • Frozen

    ★★½