• Old Kids

    ½

  • The Irishman

    ½

  • Joker

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Stronger

    ★★

  • It

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Arrival

    ★½

  • La La Land

    ★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★½

  • Her

    ½

  • Locke

    ★★½

  • Prisoners

    ★★½

  • Gravity

    ★★★★★

  • The Wolverine

    ★★

  • World War Z

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

    ★★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

    ★★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • X-Men: First Class

    ★★★★½

  • The Tree of Life

    ★½

  • Thor

    ★★★½

  • The Fighter

    ★★★

  • 127 Hours

    ★★★★★

  • Black Swan

    ½

  • Batman: Under the Red Hood

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Mr. Nobody

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Watchmen

    ★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★★