RSS feed for Rich
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Make Us Dream

Make Us Dream

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hangman

Hangman

2017
×
Edit this entry  
29
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Party

The Party

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Tau

Tau

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Football Factory

The Football Factory

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★½
Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
Edit this entry  
24
Point Break

Point Break

2015
×
Edit this entry  
20
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Family

The Family

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Priest

Priest

2011
×
★★
Edit this entry  
07
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Anomaly

The Anomaly

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Milk

Milk

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Edit this entry