RSS feed for Rich

Rich has logged 191 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Edit this entry  
30
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
SuperBob

SuperBob

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Terminal

Terminal

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Aloha

Aloha

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bobby Robson: More Than a Manager

Bobby Robson: More Than a Manager

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Gangster Land

Gangster Land

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Centurion

Centurion

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Syriana

Syriana

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Make Us Dream

Make Us Dream

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hangman

Hangman

2017
×
Edit this entry  
29
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Party

The Party

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Tau

Tau

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Football Factory

The Football Factory

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry