RSS feed for Alec

Alec has logged 24 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hurt Business

The Hurt Business

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
★★★
Edit this entry  
19
Synchronicity

Synchronicity

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★½
Edit this entry  
18
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★★
Edit this entry  
14
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★½
Edit this entry  
12
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Curse of the Man Who Sees UFOs

Curse of the Man Who Sees UFOs

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
Edit this entry  
05
The Happening

The Happening

2008
×
Edit this entry  
03
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★
Edit this entry