RSS feed for Alec

Alec has logged 32 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★½
Edit this entry  
13
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
½
Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Planet 51

Planet 51

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Big Legend

Big Legend

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★
Edit this entry  
14
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Night School

Night School

2018
×
Edit this entry  
03
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry