RSS feed for Alec

Alec has logged 80 entries for films rated ★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
★½
Edit this entry  
07
Breaking In

Breaking In

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Edit this entry  
14
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★½
Edit this entry  
30
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Edit this entry  
26
F.R.E.D.I.

F.R.E.D.I.

2018
×
★½
Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Edit this entry  
10
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★½
Edit this entry  
07
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Edit this entry  
30
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Edit this entry  
07
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
★½
Edit this entry  
25
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★½
Edit this entry  
19
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Edit this entry  
09
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Edit this entry  
21
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Edit this entry  
12
Footloose

Footloose

2011
×
★½
Edit this entry  
30
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★½
Edit this entry  
26
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★½
Edit this entry  
07
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Edit this entry  
27
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Edit this entry  
07
The Call

The Call

2013
×
★½
Edit this entry  
23
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★½
Edit this entry  
13
The Windmill Massacre

The Windmill Massacre

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★½
Edit this entry  
26
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★½
Edit this entry  
04
Masterminds

Masterminds

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★½
Edit this entry  
13
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★½
Edit this entry  
30
Zoom

Zoom

2006
×
★½
Edit this entry  
15
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★½
Edit this entry  
15
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★½
Edit this entry  
02
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★½
Edit this entry  
17
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★½
Edit this entry  
30
Ghost Team

Ghost Team

2016
×
★½
Edit this entry  
27
The Blackout Experiments

The Blackout Experiments

2016
×
★½
Edit this entry  
27
Everly

Everly

2014
×
★½
Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Edit this entry  
19
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Edit this entry  
12
Bad Milo

Bad Milo

2013
×
★½
Edit this entry  
28
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★½
Edit this entry  
16
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

2015
×
★½
Edit this entry