• Encanto

    ★★½

  • Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Selesai

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Paranoia

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • John and the Hole

    ★★½

  • The East

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Road to Roma

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Senior

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Mahasiswi Baru

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Single: Part 2

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pocong the Origin

    ★★★½