RSS feed for academoiselle

academoiselle has logged 13 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★
Edit this entry  
28
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Chongqing Hot Pot

Chongqing Hot Pot

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Saraband

Saraband

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry