RSS feed for academoiselle

academoiselle has logged 10 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Eel

The Eel

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry