Andrea has logged 40 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It

It

1990
×
Edit this entry  
30
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
Edit this entry  
30
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Edit this entry  
30
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
Edit this entry  
29
Fright Night

Fright Night

1985
×
Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
Edit this entry  
29
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★½
Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
Edit this entry  
08
The Mist

The Mist

2007
×
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Hush

Hush

2016
×
Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
Edit this entry  
04
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
Edit this entry  
03
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
Edit this entry  
03
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Edit this entry  
02
Doc of the Dead

Doc of the Dead

2014
×
Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Oculus

Oculus

2013
×
Edit this entry  
02
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
Edit this entry  
01
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
Edit this entry