• Black Panther: Wakanda Forever

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • The Scarecrow

    ★★★★

  • The Addams Family

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • Paris 9/19

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar