• The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★

  • Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Money Plane

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Irresistible

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Rental

    ★★½

  • Long Gone Summer

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Vick

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Lance

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★