Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Shubh Mangal Zyada Saavdhan

Shubh Mangal Zyada Saavdhan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Firefox

Firefox

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ludo

Ludo

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coolie No. 1

Coolie No. 1

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tribhanga

Tribhanga

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Durgamati: The Myth

Durgamati: The Myth

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Chhalaang

Chhalaang

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Laxmii

Laxmii

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Khuda Haafiz

Khuda Haafiz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dolly Kitty and Those Twinkling Stars

Dolly Kitty and Those Twinkling Stars

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shakuntala Devi

Shakuntala Devi

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gunjan Saxena: The Kargil Girl

Gunjan Saxena: The Kargil Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Darby O'Gill and the Little People

Darby O'Gill and the Little People

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Virus

Virus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bhangra Paa Le

Bhangra Paa Le

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baaghi 3

Baaghi 3

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Panipat

Panipat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shimla Mirchi

Shimla Mirchi

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Street Dancer 3D

Street Dancer 3D

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Panga

Panga

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chhapaak

Chhapaak

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kabir Singh

Kabir Singh

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Feels No Pain

The Man Who Feels No Pain

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Warrior Queen of Jhansi

The Warrior Queen of Jhansi

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Manikarnika: The Queen of Jhansi

Manikarnika: The Queen of Jhansi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Owned: A Tale of Two Americas

Owned: A Tale of Two Americas

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saand Ki Aankh

Saand Ki Aankh

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry