RSS feed for Kathy

Kathy has logged 381 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Luka Chuppi

Luka Chuppi

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Music Teacher

Music Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Student of the Year 2

Student of the Year 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Junglee

Junglee

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kalank

Kalank

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Badla

Badla

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kedarnath

Kedarnath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Price of Free

The Price of Free

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Karwaan

Karwaan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mirai

Mirai

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thugs of Hindostan

Thugs of Hindostan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Again

Once Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pataakha

Pataakha

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manmarziyaan

Manmarziyaan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stree

Stree

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gold

Gold

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
October

October

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Fanney Khan

Fanney Khan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Vodka Diaries

Vodka Diaries

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Race 3

Race 3

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pari

Pari

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Veere Di Wedding

Veere Di Wedding

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bhavesh Joshi Superhero

Bhavesh Joshi Superhero

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raazi

Raazi

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
102 Not Out

102 Not Out

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beyond the Clouds

Beyond the Clouds

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hichki

Hichki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to New York

Welcome to New York

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aiyaary

Aiyaary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Love per Square Foot

Love per Square Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Basmati Blues

Basmati Blues

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Padmaavat

Padmaavat

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kahaani 2

Kahaani 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tiger Zinda Hai

Tiger Zinda Hai

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fukrey Returns

Fukrey Returns

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Jane

Jane

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Without Hands

The Girl Without Hands

2016
×
Read the review Edit this entry