Kathy has logged 90 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dilwale

Dilwale

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bajirao Mastani

Bajirao Mastani

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tamasha

Tamasha

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Despite the Gods

Despite the Gods

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Margarita with a Straw

Margarita with a Straw

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'll See You in My Dreams

I'll See You in My Dreams

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prem Ratan Dhan Payo

Prem Ratan Dhan Payo

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Haraamkhor

Haraamkhor

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Titli

Titli

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaandaar

Shaandaar

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jazbaa

Jazbaa

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Talvar

Talvar

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Singh Is Bliing

Singh Is Bliing

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dhanak

Dhanak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kis Kisko Pyaar Karoon

Kis Kisko Pyaar Karoon

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Katti Batti

Katti Batti

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Rahasya

Rahasya

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hero

Hero

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Meet the Patels

Meet the Patels

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Welcome Back

Welcome Back

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Woman in Gold

Woman in Gold

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bride & Prejudice

Bride & Prejudice

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom

Phantom

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Is Well

All Is Well

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Hunterrr

Hunterrr

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Brothers

Brothers

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bangistan

Bangistan

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Ek Paheli Leela

Ek Paheli Leela

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Drishyam

Drishyam

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Politics

Dirty Politics

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Khamoshiyan

Khamoshiyan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
When We Were Kings

When We Were Kings

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Admiral: Roaring Currents

The Admiral: Roaring Currents

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bajrangi Bhaijaan

Bajrangi Bhaijaan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Barkhaa

Barkhaa

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dum Laga Ke Haisha

Dum Laga Ke Haisha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry