Sort by

Kathy has logged 87 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loving

Loving

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rock On 2

Rock On 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inferno

Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shivaay

Shivaay

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sanam Re

Sanam Re

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Force

Force

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mirzya

Mirzya

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
M.S. Dhoni: The Untold Story

M.S. Dhoni: The Untold Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Banjo

Banjo

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Parched

Parched

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pink

Pink

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Angry Indian Goddesses

Angry Indian Goddesses

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Baar Baar Dekho

Baar Baar Dekho

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Akira

Akira

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
A Flying Jatt

A Flying Jatt

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jugni

Jugni

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Bhag Jayegi

Happy Bhag Jayegi

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rustom

Rustom

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mohenjo Daro

Mohenjo Daro

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dishoom

Dishoom

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Madaari

Madaari

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Krazzy 4

Krazzy 4

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
The Dream Team

The Dream Team

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Udta Punjab

Udta Punjab

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sultan

Sultan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Te3n

Te3n

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Housefull 3

Housefull 3

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Song of Lahore

Song of Lahore

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sarbjit

Sarbjit

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Azhar

Azhar

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Aligarh

Aligarh

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry