Letterboxd — Your life in film
Username or Email
Password
Remember
me
Forgotten
password
?
×
Search:
Kathy Gibson
Activity
Activity
Films
Diary
Reviews
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Kathy
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Visibility Filters
Show all
Fade watched films
Filters
Show watched films
Hide watched films
Hide short films
Hide unreleased films
In your watchlist
Not in your watchlist
Sort by
Watched Date
Watched Date
When Added
Review Activity
Film Name
Release Date
Newest First
Earliest First
Kathy’s Rating
Highest First
Lowest First
Average Rating
Highest First
Lowest First
Film Length
Shortest First
Longest First
Film Popularity
Service
All Films
Amazon
Prime Video
Prime Video (subscription)
iTunes
More Services
PRO
Best Buy
CinemaNow
Crackle
DirecTV
DirectTV Cinema
EPIX
Fandango
FandangoNOW
Fandor
FilmStruck
FilmStruck+Criterion
Flixster
Google Play
HBO GO
Hulu
Hulu (subscription)
IndieFlix
Microsoft Movies & TV
Mubi
Netflix US
Netflix DVD
PlayStation Video
Redbox
Showtime Anytime
Starz Play
Sundance Now
Tribeca Shortlist
VHX
Vimeo On Demand
Vudu
YouTube
Powered by GoWatchIt
Genre
All
Action
Adventure
Animation
Comedy
Crime
Documentary
Drama
Family
Fantasy
History
Horror
Music
Mystery
Romance
Science Fiction
Thriller
TV Movie
War
Western
Decade
All
2020s
2010s
2000s
1990s
1980s
1970s
1960s
1950s
1940s
1930s
1920s
1910s
1900s
1890s
1880s
1870s
2017
All time
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Rating
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Kathy has
logged 59 entries for films during 2017.
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Edit
You
Dec
2017
22
Tiger Zinda Hai
2017
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
19
Fukrey Returns
2017
×
★½
Read the review
Edit this entry
11
Jane
2017
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
2017
×
★★
Read the review
Edit this entry
06
The Post
2017
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
05
I, Tonya
2017
×
★★★★★
Read the review
Edit this entry
Nov
2017
29
The Breadwinner
2017
×
★★★★★
Read the review
Edit this entry
26
The Girl Without Hands
2016
×
★
Read the review
Edit this entry
20
Tumhari Sulu
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
10
Shubh Mangal Saavdhan
2017
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
08
Little Boy
2015
×
★
Read the review
Edit this entry
03
Ittefaq
2017
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
02
Secret Superstar
2017
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
Oct
2017
28
Get Out
2017
×
★★★★★
Read the review
Edit this entry
06
Chef
2017
×
★★★
Read the review
Edit this entry
Sep
2017
27
Trapped
2016
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
23
Wonder Woman
2017
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
15
Simran
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
02
Baadshaho
2017
×
★½
Read the review
Edit this entry
Aug
2017
31
Viceroy's House
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
25
A Gentleman
2017
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
20
Bareilly's Barfi
2017
×
★★★★★
Read the review
Edit this entry
17
Toilet - Ek Prem Katha
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
09
Jab Harry Met Sejal
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
03
Beauty and the Beast
2017
×
★★★
Read the review
Edit this entry
Jul
2017
31
Raabta
2017
×
★½
Read the review
Edit this entry
26
xXx: Return of Xander Cage
2017
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
24
Phobia
2016
×
★★★★★
Read the review
Edit this entry
18
Jagga Jasoos
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
07
Mom
2017
×
★★★
Read the review
Edit this entry
06
Tubelight
2017
×
★★★
Read the review
Edit this entry
Jun
2017
30
The Big Sick
2017
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
20
The Ghazi Attack
2017
×
★★★
Read the review
Edit this entry
11
Hindi Medium
2017
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
08
Moana
2016
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
May
2017
19
Half Girlfriend
2017
×
★
Read the review
Edit this entry
14
Kingsglaive: Final Fantasy XV
2016
×
Read the review
Edit this entry
12
My Lovely Bindu
2017
×
★★★★½
Read the review
Edit this entry
Apr
2017
28
Baahubali 2: The Conclusion
2017
×
★★★★★
Read the review
Edit this entry
21
Noor
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
14
The New Classmate
2015
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
05
Naam Shabana
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
Mar
2017
30
For Here or to Go?
2015
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
29
Phillauri
2017
×
★★★★★
Read the review
Edit this entry
17
The Sense of an Ending
2017
×
★★★
Read the review
Edit this entry
10
Badrinath Ki Dulhania
2017
×
★★
Read the review
Edit this entry
06
Jeena Isi Ka Naam Hai
2017
×
½
Read the review
Edit this entry
03
Commando 2: The Black Money Trail
2017
×
★★★★
Read the review
Edit this entry
Feb
2017
24
Rangoon
2017
×
★★★½
Read the review
Edit this entry
17
Running Shaadi
2017
×
★★½
Read the review
Edit this entry
Newer
Older
1
2