Sort by

Zach has logged 397 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Report

The Report

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Timecop

Timecop

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry