Zach has logged 64 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Timecop

Timecop

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Priest

Priest

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Chronicles of Riddick: Dark Fury

The Chronicles of Riddick: Dark Fury

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Collection

The Collection

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Float

Float

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Angst

Angst

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Edit this entry