• Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★½

  • Bad Travelling

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Weißbier im Blut

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

  • South Park Vaccination Special

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Felix Lobrecht: Hype

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Unpregnant

  • Tenet

    ★★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Emma.

  • 365 Days

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Cuties

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Guns Akimbo

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Lions in the Corner

    ★★★★