Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Filth

Filth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nobody

Nobody

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Recess: School's Out

Recess: School's Out

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The X Files

The X Files

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Die Geschichte vom Brandner Kaspar

Die Geschichte vom Brandner Kaspar

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry