Sort by

Andy has logged 145 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry