Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nobody Knows I'm Here

Nobody Knows I'm Here

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Just One of the Guys

Just One of the Guys

1985
×
★★★
Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iris

Iris

×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
No

No

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Edit this entry