Sort by

Acez has logged 21 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Borgman

Borgman

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trip

The Trip

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Edit this entry  
16
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
After Life

After Life

1998
×
Edit this entry  
10
No

No

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Maid

The Maid

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Matador

Matador

1986
×
★★★
Edit this entry  
07
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Butler

The Butler

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry