• August in the Water

    ★★★★★

  • Ruby Fruit

    ★★★★

  • Angel Dust

    ★★★★

  • Aleph

    ★★★★½

  • Letter from an Unknown Woman

    ★★★★½

  • Into Great Silence

    ★★★★½

  • The Desert of the Tartars

    ★★★★½

  • Edvard Munch

    ★★★★

  • Spider

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Mother Joan of the Angels

    ★★★★★

  • The Dark Side of the Heart

    ★★★★

  • Don't Die Without Telling Me Where You're Going

    ★★★★½

  • Tannhäuser

    ★★★★

  • The JVC Video Anthology of World Music and Dance

    ★★★★½

  • Cat Killer Silver

    ★★★★★

  • The Titan: Story of Michelangelo

    ★★★★