Sarachi has logged 57 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Jane by Charlotte

Jane by Charlotte

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Rehana Maryam Noor

Rehana Maryam Noor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lingui: The Sacred Bonds

Lingui: The Sacred Bonds

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happiness

Happiness

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cremaster 4

Cremaster 4

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
02
When She Runs

When She Runs

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shirley

Shirley

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dogville

Dogville

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Meetings

Love Meetings

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Eleanor Roosevelt Story

The Eleanor Roosevelt Story

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry