• Malignant

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

  • Werewolves Within

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Wrath of Man

  • The Power

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • James Acaster: Make A New Tomorrow

  • Cherry

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • WandaVision

    ★★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Mank

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Caveat

  • The Stylist

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

  • The Devil All the Time

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Making the Witcher

  • Lucky

  • Slaxx

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

  • Host

  • The Rental

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Defending Jacob

  • Boys from County Hell

  • The Dark and the Wicked

  • Honeydew

    ★★★½

  • Anything for Jackson

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • The Way Back

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Brahms: The Boy II

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

  • Palm Springs

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Relic

  • Promising Young Woman

  • The Courier

    ★★★½

  • Scare Me

  • His House

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • Watchmen