Michelle has logged 50 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Porno

Porno

2019
×
Edit this entry  
31
The Descent

The Descent

2005
×
Edit this entry  
28
Lucky

Lucky

2020
×
Edit this entry  
28
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Slaxx

Slaxx

2020
×
Edit this entry  
27
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
Edit this entry  
26
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
I See You

I See You

2019
×
Edit this entry  
24
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possum

Possum

2018
×
Edit this entry  
20
Swallow

Swallow

2019
×
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Edit this entry  
16
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Shirley

Shirley

2020
×
Edit this entry  
15
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Endless

The Endless

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Resolution

Resolution

2012
×
Edit this entry  
14
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
Edit this entry  
14
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
Edit this entry  
12
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
07
Due Date

Due Date

2010
×
Edit this entry  
07
The Way Back

The Way Back

2020
×
Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Edit this entry  
04
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Braid

Braid

2018
×
Edit this entry  
01
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
Read the review Edit this entry