• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Black Widow

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Ripper

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Real Right Stuff

    ★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★½

  • Fatman

    ★★★½

  • Books of Blood

    ½

  • 2067

    ★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Console Wars

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★

  • We Need to Talk About A.I

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • One Day at Disney

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★½