Carson has logged 102 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★
Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Edit this entry  
08
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★½
Edit this entry  
05
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★½
Edit this entry  
06
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dolls

Dolls

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★½
Edit this entry  
19
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★
Edit this entry  
31
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Edit this entry  
30
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fallen

Fallen

1998
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★½
Edit this entry