Carson has logged 16 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dark City

Dark City

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Pan

Pan

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Memories

Memories

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★
Read the review Edit this entry