• No Time to Die

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Fatman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Lovebirds

    ★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Cuties

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★