Ali has logged 35 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
29
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★½
Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
½
Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★½
Edit this entry  
24
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Edit this entry  
14
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Torn Curtain

Torn Curtain

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hearts in Atlantis

Hearts in Atlantis

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Edit this entry  
01
The Stakelander

The Stakelander

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★½
Edit this entry