• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • A California Christmas

    ★★

  • Godmothered

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • The Stand In

    ★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Midnight at the Magnolia

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Expecting Amy

    ★★★★★

  • Desperados

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Sergio

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Deon Cole: Cole Hearted

    ★★★½