Sort by

Anna Carolina has logged 109 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Cinema Novo

Cinema Novo

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Entranced Earth

Entranced Earth

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Arraial do Cabo

Arraial do Cabo

1960
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cinco Vezes Favela

Cinco Vezes Favela

1962
×
★★★
Edit this entry  
11
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Casa Grande

Casa Grande

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Patient

The Patient

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
All the Reasons to Forget

All the Reasons to Forget

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Flower

Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House

The House

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Santiago

Santiago

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Newness

Newness

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry